Audi Q3’ün Lansmanı Yapıldı!

Audi Q3'ün Lansmanı Yapıldı!

Alman otomotiv markası Audi, AudivQ3’ün ikinci jenerasyonunun dünya genelindeki lansmanını yaptı. İlk olarak Kasım ayında Almanya’da satışa sunulacak olan yeni Q3’ün fiyatı hala bilinmiyor.

Tekerlekler üzerinde bulunan oval kıvrımlar, dikey şeritli ızgaralar ve yeni ön farlar ile çok daha dinamik bir tasarıma sahip olan yeni Audi Q3, Audi Q8 ve A3 Sportback ile benzer tasarım çizgilerine sahip. Hatta karışımı bile diyebiliriz.

Turboşarjlı dört silindirlik motora sahip olan yeni Q3’ün beygir gücü versiyona göre 150-230 arasında değişmektedir. Giriş versiyonundaki 1.5 litrelik motor 150 beygir güç üretirken, 2.0 litrelik motorda ise 190 ve 230 beygir güç üreten seçenekleri olacak. Audi, bazı pazarlarda 2.0 litrelik motorun dizel versiyonunuda satışa sunacak.

Arabanın iç tasarımına göz attığımızda ise Q8’in aksine çift değil tek ekranı bir bilgi eğlence sistemi olduğunu görüyoruz. Aracın içinde 10 inçlik dijital bir gösterge paneli bulunurken, 8.8 inçlik bir bilgi eğlence sistemi bulunuyor.

İleri acil durum frenleme, arka çapraz trafik uyarısı, adaptif hız sabitleyici, aktif şerit yardımı ve şerit kalkış uyarısı gibi pek çok güvenlik sistemine sahip olan yeni Audi Q3, şimdiden birçok sürücüyü kendine bağlamış.