CHP İzmir adayı Tunç Soyer’den PKK ve hendek iddiasına cevap!

CHP İzmir adayı Tunç Soyer'den PKK ve hendek iddiasına cevap!

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi, CHP İzmir Büyükşehir adayı Tunç Soyer hakkında  hendek eylemlerine destekledidiğini iddia ederek, “Sual işaretleri orada dururken, bizim onunla hiç bir şey olmamış gibi gidelim de yemek yiyeyim diye bir şey yapmamız şu an için muhtemel değil” söylemesinde bulunmuştu.

Tunç Soyer, PKK’ya dair söylemeleri olduğu iddiası ve babasıyla alakalı iddialara cevap verdi.

“Ben bunlardan bıktım ama birileri kesintisiz gündeme getirmekten bıkmadı. Hendek sorunu, PKK ile alakalı böyle bir söylemem olmadı. Ne de ima yaptım. Hiçbir söylememi de bulamazlar. Babamla alakalı şu kadarını söyleyeyim. İzmir’in gündeminde bu meseleler yok” diyen Soyer önlerinde kısa bir vakit olduğunu ve kampanyalarını hep beraber yürüteceklerini belirterek şunları söyledi:

HİÇBİR SÖYLEMEMİ DE BULAMAZLAR: Başkan adayı Soyer söylemelerinin ardından basın üyelerinin PKK’ya müteveccih geçmişteki söylemeleri ve babasıyla alakalı sualleri de cevapladı. Soyer, “Ben bunlardan bıktım ama birileri bunları kesintisiz gündeme getirmekten bıkmadı. Hendek sorunu, PKK ile alakalı böyle bir söylemem olmadı. Ne de ima yaptım. Hiçbir söylememi de bulamazlar” ifadelerini kullandı.

İZMİR’İN GÜNDEMİNDE BU MESELELER YOK: CHP’nin adayı babası Nurettin Soyer hakkında ise şunları söyledi: “Babamla alakalı şu kadarını söyleyeyim: İzmir’in gündeminde bu meseleler yok. İzmir’in gündemine, Türkiye’nin gündemine bu sorunları getirmek, asıl gündemden insanları uzaklaştırmak içindir. Tercihe gidiyoruz. Adayların anlattıklarını, vizyonlarını ölçülmesi yerine sanki bu gerçek hakikat gündemden uzaklaştırmak için politik polarizasyonlu kampanya yürütmek isteniyor. Bu konuşmaların artık haksızlık olduğunu düşünüyorum.

ALTTAKİ BÜYÜK KÜTLE, 8 SENE SÜRECEK EKONOMİK KASVETE TAŞIYACAK: Türkiye büyük ekonomik krizin arifesinde büyük buzdağı üzerimize geliyor. Döviz dalgalanmalarıyla ilgileniyoruz. Alttaki büyük kütle, 8 sene sürecek ekonomik kasvete taşıyacak. Öyle görünüyor. O kadar büyük ekonomik krizle karşı karşıyayız. Neredeyse yarı yarıya fakirleşeceğiz. Krizle yüzleşmekte olan ülkenin çok daha büyük kucaklaşmaya lüzumu var. Polarizasyon ayrışma yabancılaşma süreçlerinin hepsini geride vazgeçmek zorunda. İzmir’de bir ortak gelecek ütopyasını yaşama geçirmeye çalışacağız.”

Zeybekçi’nin hadise Tunç Soyer iddiası İsmail Küçükkaya araya girdi

Tunç Soyer kimdir babası ortalığı karıştırdı eşi ve çocuklarına bakın