Chrome kullananlara müjde

Chrome kullananlara müjde

Google Chrome, Android sürümünde tüm sekmeleri bir arada kapatmak için doğrudan bir yol sunmuyor. Bunun için sekme menüsüne girdikten sonra üç nokta sembolüyle belirtilen taşma menüsünden “Tüm sekmeleri kapat” seçeneğini seçmek gerekiyor.

Oynatİpucu: İnternet’te iz bırakmadan nasıl dolaşılır? 20181214135632300113.jpg Google Chrome Android sürümüne eklenmesi beklenilen yeni sekme görünümü.Kaynak: Chrome Story

Ancak bu, yakın zamanda değişebilir. Google tarafından tarayıcıya eklenen kodlar, Android üzerinde tarayıcıdaki tüm sekmeleri kapatmak için doğrudan bir yol sunuyor. Kodlara göre oluşturulan bir ekran görüntüsü, tarayıcıdaki yeni sekme görünümünü gözler önüne seriyor. Açık sekmelerin altında konumlanan görev çubuğu, yakın zamanda tarayıcının mobil sürümü için test edilen Chrome Duet arayüzü ile uyum içerisinde olmasıyla dikkat çekiyor.

Daha önce Chrome Duet ismini duymadıysanız, bu normal: Bu isim, Chrome’un Android sürümünde yer alması beklenen yeni arayüzüne verilen isim. Daha önceden Chrome Duplex olarak bilinen deneysel arayüz, Google Assistant tarafından sunulan asistan servisi Google Duplex ile karışmaması için isim değiştirdi ve arayüz henüz test aşamasında sınırlı bir kullanıcı kitlesine açık olarak tutuluyor.

Görev çubuğunun sol tarafında çöp kutusu şeklinde yer alan “Tüm sekmeleri kapat” butonunun yanı sıra “Yeni sekme aç” butonu da çubuğun ortasında büyük bir artı işareti olarak kendine yer bulurken, diğer ayarlar üç nokta ile belirtilen taşma menüsündeki yerlerini korumaya devam ediyor. Bu değişikliklerin ne zaman tüm kullanıcılara açılacağı henüz net değil. Ancak kodların geçtiğimiz gün Google Chrome veritabanına eklendiği düşünüldüğünde, değişikliğin Google Canary‘de görünmesinin bir an meselesi olduğunu söyleyebiliriz.

Önceki HaberGalaxy M20 Kılıfı, 3.5mm Girişten Vazgeçmiyor Sonraki HaberApple, iOS’u Çin İçin Güncelleyecek