Huawei Nova 4 tanıtıldı

Huawei Nova 4 tanıtıldı

Uzun zamandır Huawei’nin delik ekranında sunacağı ön kamera ile dikkat sürükleyen bir telefon sunacağı rivayetleri geziyordu. Çinli devin “delik ekran” trendinin ilk temsilcisi olacağı söylense de Samsung, Galaxy A8s ile bu ünvanı almayı muvaffak oldu. Şimdi ise Huawei’nin delik ekrana sahip cebi tanıtıldı: Nova 4, kamerası kadar 48MP çözünürlüğündeki arka kamerası ile de dikkat çekiyor.

İpucu: İnternet’te iz vazgeçmeden nasıl gezilir? 2018121816383079872.jpg Huawei Nova 4, Delikli Kamera İle Geliyor

Her ne kadar sızıntılar bu modelin getirdiği coşkuya gölge düşürmüş olsa da, üst sol tarafında bir ekran deliği içerisinde taşıdığı ön kamera ile sıradışı bir model olmayı muvaffak olan Nova 4’ün arka kameraları da dikkat çekiyor.

Arkasında taşıdığı üç kamera lensi ile Huawei P20 Pro‘ya oldukça benzeyen aygıtın dört kamerası da etkileyici özellikler taşıyor. Ekranın sol üst köşesinde bir deliğin içerisinde konumlanan ön kamera 25MP çözünürlük sunarken, arka tarafta yer alan 3 lensten biri 48MP‘lik etkileyici bir çözünürlük bedeline erişiyor. Değişik iki kamera ise 16MP çözünürlük sunan bir geniş açı kamerası ve 2MP’lik bir derinlik idrak edici olarak işlev görüyor.

Delik ekranlı tasarımı ile Nova 4, Nova 3’ten çok daha yüksek bir ekran oranına sahip. Bu tasarım çizgileri bir kenara vazgeçildiğinde ise eforlu bir teçhizat tablosuna sahip ancak bu özellikler telefonu orta segmentin üst kısımlarına konumlandırıyor. 6.4 inç ebadındaki LCD ekran 1080p’ye denk bedelde bir çözünürlük sunarken  2310 x 1080, 398 ppi aygıta umulanın aksine Mate 20 çabuksu ile sunulan eforlu Lekenin 980 değil, Lekenin 970 efor veriyor. Aygıtın değişik özellikleri ise amiral gemilerini aratmayacak türden: 8GB RAM’e 128GB depolama alanı ve 3750mAh kapasiteli dev bir pil eşlik ediyor.

Makine, yazılım kısmında ise paketten Android 9 Pie ile çıkıyor ve natürel olarak Huawei, kullanıcı tecrübesini bu makinede de EMUI ile şekillendiriyor. Yazılımın yeni ve dikkat sürükleyen özelliği, reyin tecrübesine katkı yapacak olan GPU Turbo yazılımı ile gelmesi. 

Huawei, Nova 4 için iki ayrı model sunmayı tasarlıyor. Mevzubahisi modellerden biri 48MP arka kamerayı taşırken takribî 490 dolar maliyet yaftasına sahip. 48MP’lik dev sensör yerine 20MP çözünürlüklü ana kamera ile gelecek model ise Çin’de günümüz kuruyla takribî 450 dolarlık maliyetle akdikeni bulacak. Aygıtın değişik ülkelerde ülkelerde ne zaman satışa sunulacağı ise henüz netleşmiş değil.

Evvelki HaberGalaxy S10’un Kamera Deliği Daha Ufak Sonraki HaberSamsung, Artık Tizen’li Telefon Yapmayacak mı?