Porsche Yeni Bir Karar Aldı!

Porsche Yeni Bir Karar Aldı!

Geçtiğimiz günlerde otmobil devleri, dizel konusunda bazı köklü değişiklikler yapmaya başladı. Porsche CEO’su Oliver Blume, dizel konusunda tutumlu olmadıklarını fakat akaryakıtın hala dünya için çok önemli olduğunu dile getirdi. Alman otomobil üreticisi odağını geçtiğimiz aylarda elektrikli ve hibrit araçlara yoğunlaştı.

Buna örnek olarak 2019 model Cayenne SUV gösterilebilir. Şirket otomobilin tanıtımını yapmış ancak dizel versiyonunu açığa çıkaramamıştı. Kısa bir süre sonra da aynı aracın hibrit olarak güncellenmiş halini kullanıma sunmuştu. Şirketin planları arasında 2025 yılına kadar elektrikli araçlara geçme var. Şirket gelecek yıl Taycan ismini verdiği bir elektrikli spor araba sunmayı hedefliyor.

Otomotiv endüstrisi, elektrikli ve hibrit araçları kullandığımız bir geleceğe evriliriyor. 2015 yılındaki Volkswagen emisyon skandalı da bu süreci hızlandırmaya başlamıştı. Ayrıca Porsche, 2015 yılından beri ABD’de herhangi bir dizel araç satmamış hatta emisyon testlerini atlayan 22 bin Cayenne SUV aracını geri çağırmıştı.

O zamanlar bu durum sadece üretimin bir süreliğine duraklatılması gibi görünse de bugünkü açıklama, tüm kara düşünceleri kafalardan silmeye yetti. Kısacası rahatlıkla söyleyebiliriz ki bundan sonraki Porsche araçlarda dizel olmayacak.

Botextra; haber botu , film botu, dizi botu, wordpress botu.Akıllı içerik sistemi