Sıkı tutunun! Zira Winamp geri dönüyor

Sıkı tutunun! Zira Winamp geri dönüyor

Bir zamanlar, bilgisayarların bırakılmaz uygulamalarından biri olan, medya oynatıcısı Winamp, 2019 senesinde geri dönüyor. Bir yarıyıl, sanki Windows kadar bilgisayarların bırakılmazlarından biri olan Winamp, işletim sistemi yüklenen bilgisayarların ilk kurulan programlarından biriydi. Zaman içinde MP3‘ün gözden düşmesi, Spotify gibi müzik dinleme alışkanlığını değiştiren uygulamaların yaşamımıza girmesi ile beraber Winamp, Msn gibi yaşamımızdan bir anda çıkıvermişti.

Winamp geri dönüyor!

2014 senesinde Winamp’ı satın alan Radionomy, Winamp’ı geri getirmek için adım attı. İşletmenin CEO’su Alexandre Saboundjian yaptığı söylemede, kullanıcıların Winamp’ın MP3’leri yalnızca konutta değil bulut üzerinden de dinleyebilecekleri bir alt yapı üzerinde çalıştıklarını belirtti. Yenilenmiş Winamp’ta podcastler radyo istasyonları ve çalma listeleri de olacak. Yeni Winamp’ın iOS ve Android ve masaüstü sistemler için 2019 senesinde yayınlanması planlanıyor.

Her ne kadar ‘inamp’ın hala nostaljik bir kıymeti olsa da, piyasa Winamp’ın kullanımdan çıktığı 2014 senesinden beri çok değişmiş gidişatta. Spotify, SoundCloud, Apple Music ve Play Music gibi uygulamalar, piyasaya egemen gidişatta. Bakalım bir zamanların bırakılmaz programı Winamp, geri dönüş yapmayı muvaffak olabilecek mi?