Uber Rakibi Carrem’i Satın Almaya Çalışıyor!

Uber Rakibi Carrem'i Satın Almaya Çalışıyor!

Geçtiğimiz aylarda ortaya atılan Uber, Carrem’i satın alıyor iddiaları günden güne güçleniyor. Bloomberg’in haberine göre Uber, Carrem’i satın almak için daha önce sunduğu teklifi 1 milyar dolardan 2.5 milyar dolara kadar çıkardı. Carrem’in bu teklife sıcak bakmadığı söyleniyor.

Uber benzeri bir hizmet olan Dubai merkezli Careem özellikle Ortadoğu bölgesinde faaliyet gösteriyor ve bu bölgede önemli bir marka. Uber, Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarından sonra İstanbul’da faaliyetlerini sürdürürken, Careem yasal düzenlemeden sonra durum netleşene kadar İstanbul ve Adana’daki 9+1 VIP hizmetini durdurmuş ve sadece taksi çağırma hizmeti olarak faaliyet göstereceğini açıklamıştı. Geçen Temmuz ayında Uber’in Careem’i satın almak için teklif verdiği iddia edilmişti. O zaman 1 milyar dolar olan teklif, yükseltildi ve 2.5 milyar dolara çıktı. Ancak Careem’e yakın kaynaklara göre şirket bu rakamı da kabul etmeyecek.

Careem şu anda 10 ülkede ve 70 farklı şehirde hizmetlerine devam ediyor. Şirket, hizmet verdiği ülkelerin büyük bir bölümünde pazar lideri konumunda. Uber ise 58 ülkede ve 300 farklı şehirde hizmet veriyor. Uber, sektörde küresel liderlik gösteriyor. İddialarla ilgili olarak her iki şirketten de resmi bir açıklama gelmedi.