Uçan Arabalar Hayal Olmayacak!

Uçan Arabalar Hayal Olmayacak!

Birkaç yıl önce uçan araba fikri neredeyse hayaldi. Teknolojinin gelişmesiyle beraber uçan araba hayali gerçekleşmeye başladı.
Ülke basınındaki haberlere göre, Japonya’nın uçan araba projesi için Uber Japonya Hava Yolları, Airbus, Boeing, NEC, Toyota, Ana ve Yamato şirketlerinin de aralarında olduğu 20 şirket yol haritası hazırlıklarına başladı.

Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığının, uçan araba projesi için gelecek sene akü, motor ve diğer ekipmanların üretilmesine destek amacıyla özel sektöre 40,4 milyon dolarlık bütçe ayırdığını belirtti.

Proje kapsamında uçan arabanın 2020 yılında piyasaya sürülmesi hedefleniyor. Bu konuda UBER daha önce de açıklama yapmış ve uçan taksi projesini 2020’de hayata geçireceğini açıkladı.

Uçan araba projesinin henüz nasıl bir rota üzerinde işlev göreceği ve bu konuda devletin nasıl bir yol izleyeceği belli değil. Kim bilir, belki ileri de artık uçan arabaları kullanmak adına ehliyet sırasına giren vatandaşları görürüz. Anlayacağınız üzere uçan araba hayali o kadar da uzak olmayan bir gelecekte hayata geçmiş olacak.

Botextra; haber botu , film botu, dizi botu, wordpress botu.Akıllı içerik sistemi