Uludağ’da silahlı müzakerede ölü ve yaralılar var

Uludağ'da silahlı müzakerede ölü ve yaralılar var

Uludağ Birinci Oteller Bölgesi’nde, iki grup arasında çıkan ve 1 şahsın yaşamını kaybettiği 3 kişininde yaralandığı silahlı müzakerenin ayrıntıları ortaya çıktı. Müzakerenin, Uludağ’da ki kış şenliğindeki güvenlik misyonluları ile kayak kiralama işi yapan esnaflar arasında çıktığı bilindi.

Çıkan silahlı müzakerede kayak kiralama işi yapan Yusuf Köse’nin yaşamını kaybettiği tanımlandı. Jandarma takımları, yaşanan hadisenin ardından özel güvenlik vazifelilerinden ve kayak kiralama işi yapan esnaflardan oluşan 17 bireyi nezaretine aldı. Nezaretine alınan 17 kuşkulu, Uludağ Jandarma Karakolu’na götürüldü.

TATİLCİLER OTELLERİ BOŞALTTI
Yaşanan müzakerenin ardından bir çok firma ve otelin sırçalarında hasar olduğu görüldü. Vaka yeri tahlil takımlarının yaptığı çalışmalarda ise 20’ye yakın boş kovan ele geçirildi. Hadisenin yaşandığı yerin yakınındaki otellerdeki tatilcilerin, gece yarısı ellerindeki bagajlar ile otelleri boşalttığı ve tatillerini sonlandırdıkları görüldü. Jandarma ve Özel Harekat takımları, uzun namlulu silahlarla etrafta aldığı güvenlik tedbirlerini sürdürüyor.

Hadiseye şahitlik eden yurttaşlar, çok rakamda silah sesi dinlediklerini, itiş kakış ve büyük panik yaşadıklarını belirttiler.